Polish Design Fair – Spring Edition 2015

Polish Design Fair to impreza, której celem jest promocja i popularyzacja polskiego designu wśród różnorodnej publiczności na Wyspach. To projekt łączący część targową z warsztatami i prezentacjami dotyczącymi szeroko pojętego designu.Na targach będzie można nie tylko kupić i sprzedać rzeczy wykonane przez polonijnych projektantów, ale też zobaczyć wystawy poświęcone polskim dokonaniom w dziedzinie designu i wziąć udział w ciekawych warsztatach. Nie zapomnimy też o dzieciach! A wszystko to w nastroju zbliżającej się wiosny i Wielkanocy.

 

 Więcej informacji:  Najnowsze newsy

Targi odbędą się w dniach 7-8 marca 2015 w POSK, Hammersmith, Londyn. Organizator: Akademia Design Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii. Zgłoszenia na akademia.design@gmail.com

 

Polish Design Fair – Spring Edition 2015 – Program

 

7 – 8 marca 2015 – godz. 10.00-17.00

 

 

Strefa zakupów

 

Targi wystawiennicze – 30 wystawców – stoiska z dekoracjami do domu i świątecznymi, biżuterią, fotografią, grafiką, ubrankami i akcesoriami dla dzieci, meblami shabby chic i innymi – w POSK.

 

Strefa kreatywna

 

WIELKANOCNE WARSZTATY OTWARTE DLA DZIECI - 7 i 8 marca 2015 – w godz. 12.00 – 16.00, wiek: 5-12 lat:

 

Przez całe sobotnie i niedzielne popołudnie na dzieci będzie czekało mnóstwo atrakcji. Można dołączyć w każdej chwili i wykonać wielkanocne zawieszki i wiosenne ozdoby. Dzieci będą miały dostęp do niezwykłych materiałów – będą przebierać w różnorodnych tasiemkach, papierach, filcu. Będzie brokatowo, kolorowo i magicznie. Każdy może wykonać tyle prac, na ile ma ochotę. Oczywiście wszystkie prace młodzi artyści mogą zabrać do domu.

  • Zaprojektuj Wielkanoc (godz. 12.00 – 13.00) – czyli wykonamy wiosenne girlandy i pisanki w wielu odsłonach począwszy od zaprojektowania przy użyciu polskich ludowych wzorów po wykonanie. Dzieci poznają w trakcie historię wielkanocnego jajka oraz poznają wzory wykorzystywane do dekorowania jajek w różnych regionach Polski.Drugie życie kartonu (godz.13.30-14.30)
  • warsztat, na którym dzieci, zgodnie z ideą DIY wykonają ozdoby wielkanocne (koszyczki, stroiki, ikebany) przy użyciu kartonu i kolorowych tkanin.
  • Zaprojektuj wiekanocną kartkę (godz. 15.00-16.00) – warsztat, na którym dzieci poznają historię kartek świątecznych, znaczenie symboli wiekanocnych w zwyczajach, obyczajach i tradycjach kultury polskiej. Kartki będzie można samodzielnie wykonać, przy użyciu różnego rodzaju materiałów, według własnego projektu i zabrać do domu.

 

WARSZTATY DLA DOROSŁYCH -

 

7 i 8 marca 2015 – w godz. 12.00 – 16.00 OBOWIĄZUJĄ ZAPISY na adres akademia.design@gmail.com Warsztaty dla dorosłychna Polish Design Fairy Spring 2015 to zaproszenie do zabawy, nauki, inspiracji i twórczego projektowania rzeczy pięknych, praktycznych i nietuzinkowych. To również propozycja dla tych, którzy jeszcze nie odkryli w sobie kreatywności i talentumożliwość zabawienia się własną kreatywnością, pomysłowością i talentem.

 

  • Wielkanoc w kwiatach – kurs florystyczny (godz. 12.00-13.00) - uczestnicy warsztatów zapoznają się z podstawowymi zasadami wykonywania dekoracji na stół i spędzą czas przygotowując własnoręcznie ozdoby wielkanocnego stołu z ciekawych materiałów i dekoracji florystycznych oraz z żywych kwiatów i gałązek.
  • Drugie życie starych ubrań – jak odświeżyć garderobę na wiosnę? (13.30-14.30) – uczestnicy warsztatów skorzystają z fachowych porad fashionisty i poznają metody odświeżania starych ubrań bez konieczności wydawania fortuny na nowe. Wykonają również „tuning” przyniesionej ze sobą garderoby za pomocą dostępnych na warsztatch materiałów.
  • Typografia na tkaninach – czyli zaprojektuj i wykonaj własną torbę na zakupy, laptop, etui na telefon itp. (15.00-16.00) – warsztaty wprowadzjące w świat nieograniczonych możliwości drukowania na tkaninach, praca od kreacji do realizacji. Całości imprezy towarzyszyć będzie wystawa prac polskich designerów mieszkających i tworzących w Wielkiej Brytanii.

Koszt wstępu – 5 funtów dla dorosłych, dzieci – bezpłatnie. Udział w warsztatach – bezpłatny (dla dorosłych zgłoszenia mailowe).

 

14-02-2015 schwalk

 
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.
Reklama QP
Zareklamuj się u nas!
Teksty na zamówienie
Buddyjski symbol szczęścia