Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 Sztab WOŚP w Bedford jako jeden z 49 sztabów zagranicznych rozpoczął swój Wielki Finał od godzin porannych. XXIII Finał WOŚP grał „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”. Nasi wolontariusze byli widoczni we wszystkich dzielnicach Bedford i okolic. Czerwone serduszka stały się akcentem miasta. Od serduszek zrobiło się szkarłatnie. Na ten jeden dzień Bedford zamieniło się w Bedfordzice, miasto w którym rządzą Polacy. Oj, działo się, działo... zarówno w świecie realnym jak i w wirtualnym.  

 

 Więcej informacji:  Najnowsze newsy

Oczywiście, pomimo wiedzy naszej redakcji jak przebiegała organizacja imprezy „od kuchni”, ( ponieważ jako patron medialny pomagaliśmy czynnie w jej procesie), nie będziemy już znęcać się nad sztabem, którego szefem był Adam Dziuba i nie ujawnimy żadnych znanych nam szczegółów. Nadmienimy tylko, że od czasu walk polsko-rosyjskich w roku 1920-tym, tak jak wówczas nad Wisłą, tak dziś nad Great Ouse wydarzył się następny cud. Bo i finał imprezy nie sukcesem nazwać można, a jedynie już cudem.

Kto był, ten widział, kto nie był, niech żałuje. Takiego wydarzenia w Bedford nie tylko nikt nie pamięta, ale takiego wydarzenia jeszcze tutaj nie było. Pogoda w niedzielę dopisała. Nie padało, było nieco wietrznie, ale względnie ciepło, stąd też wolontariusze mogli ruszyć do miasta i w jego okolice.

Już przed godziną 12:00 zawitał do nas Krzysztof Skiba, który miał otworzyć Finał Orkiestry. No właśnie miał. Niestety z rana dostał telefon od swojej agentki, że o 14:00 otwiera inną imprezę, której godzinę w ostatnim momencie przesunięto. Na złamanie karku kolega z redakcji Radia Bedford musiał z nim gnać do Londynu, aby Krzysiek z Big Cyc zdążył na czas wystąpić w relacji telewizyjnej. Pozdrowił on wówczas naszych wolontariuszy w Radio Bedford, które mieści się w budynku Sztabu w naszym wspaniałym historycznym Domu Polskim przy Ashburnham Road. Nie jesteśmy konserwatyczną rozgłośnią, ani pruderyjni ( jak Radio Gdańsk), dlatego też podczas sobotniego spotkania z gwiazdą mogliśmy posłuchać jego znamienitych utworów, nawet tych z mięsistymi tekstami. A już zupełnym odlotem był słynny utwór do serialu ,,Kiepscy". Kto chciał ten wywijał z naszym gościem na parkiecie w rytm tej piosenki. Sam Skiba pod koniec utworu stwierdził ,że będziemy opowiadać naszym wnukom o tym wydarzeniu. I miał rację. Teraz zawsze nasz kultowy serial ,będzie kojarzony przez nas z tą wiepokomną chwilą. Nasz gość choć nie ma swoim repertuarze utworów czysto hip-hopowych w pewnym momencie poczuł się wywołany przez naszego Kowala MC i wykonał swój rym -odpowiedź. Wow-też to potrafi.Zupełnym odlotem było wykonanie wspólnie utworów Skiby z Norbim i Coolersami. Powróćmyzatem  do wydarzeń orkiestrowych. 

Sponsorzy, chętni do oddania każdego pensa na WOŚP oraz wolontariusze mieli tu zapewnioną ciepłą polską strawę, którą przyrządzał Damian Gomółka, mnóstwo słodkości, zdrową żywność przygotowaną przez Saladmaster i wiele innych atrakcji. Imprezy odbywały się w kilku pomieszczeniach Domu Polskiego. Można było skorzystać z zabiegów: refleksjologicznych - Sylwii Achionye, kosmetycznych, masażystki , czy manikiurzystki. Dzieci zabawiała firma Runforfun Birthdayparties Kids Parties (G.Tarchała, D.Raczek). Dzieci wciąż były żądne kolejnych zabaw i gier. A na scenie głównej z zapartym tchem oglądaliśmy tańce break dance i zumbę, dzieci z Polskiej Szkoły im. Jana Pawła II, gwiazdy karaoke: Bartka, Anię i Wiolę.

Zespół sportowy White Eagles z Polskim Tygodnikiem Bedfordshire ufundowali słodką watę cukrową po którą ustawiała się kolejka. Dla niektórych był to powrót do czasów dzieciństwa i PRL-u, dzieci zaś poznały smak słynnej słodkości rodziców. Sportowcy z White Eagles cały czas czynnie zajmowali się organizacją. Ich klubowe dresy były wszędzie tam, gdzie tylko zachodziła potrzeba. Niesamowity pokaz wirtuozerii instrumentalnej dał nam zespół Arpeggio, któremu raz jeszcze dziękujemy. Na bieżąco firma fotograficzna Marka Jamroza robiła fotorelację i nakręcała film, który już niedługo otrzymają wszyscy sponsorzy i wolontariusze. Nasza najmłodsza wolontariuszka –Julia Kijo miała 4 miesiące. Można więc pogodzić rodzicielstwo z akcją charytatywną. Spotkała ona tutaj swoją prawie rówieśnicę - Marysię Pilarczyk, której rodzice cały czas pilnie pomagali w organizacji orkiestry. Można? Można! Dla wolontariusza pełnego empatii dziecko nie jest przeszkodą.

Tego dnia odwiedzili nas również przedstawiciele Urzędu Miasta .

Na przemian z występami odbywały się licytacje, a było ich wiele. Od licytacji tatuaży, sprzętów elektronicznych, gadżetów orkiestrowych, zabiegów do salonów kosmetycznych, fryzjerskich, sesje zdjęciowe, vouchery na wyjazd i paczki do Polski-Rafała Trojanowskiego, warsztaty rozwoju osobistego, karnet na 4 zajęcia sztuki walki Tang Soo Do ( koreańskie karate) albo kickboxing.

Przed samą siedzibą Sztabu było równie tłoczno. Kto chciał ochłonąć mógł wyjść przed siedzibę sztabu i spróbować sił ze strong menem Andrzejem Krasowskim, który zrobił prawdziwe ,,Show”.

O godzinie 19:00 połączyliśmy się światełkiem do nieba z Polską i światem. Zabawa trwała przez cały czas. Wszystkie pomieszczenia Sztabu były zatłoczone. Momentami wręcz nie można było przedostać się ze studia Radia Bedford do gości. Każdy chętny mógł tam wejść i zdać relację ze swoich orkiestrowych wrażeń. Czasami mikrofon odbierał mowę słuchaczom, ale nasi dzielni redaktorzy Wioletta i Przemek wspierali ich. Na bieżąco trwała relacja na fanpage'u WOŚP-Sztab Bedford. News room w osobach redaktorów prowadzących audycję -dwoił się i troił, żeby dostarczać je co kilkanaście minut. Dobiliśmy przez ten okres do 18 tysięcy wejść. Stąd też cały czas do ostatniej chwili napływali nowi sponsorzy.

Zaraz po godzinie 19:15 zebraną publiczność podbił Kowal MC - nasza bedfordzka gwiazda, którą znamy doskonale z płyt i programu ,,Emigranci mają talent". Mogliśmy wszyscy dostrzec, że mimo zniknięcia naszego kolegi z anteny Radia Bedford, w tym czasie nie próżnował. Czuł się on na scenie jak ,,ryba w wodzie" i coraz łatwiej pobudzał publiczność swoimi utworami. Dużo słyszy się o wykonaniu utworu przez Anię Blewińską, którą w kuluarach chwaliła grupa Coolers i Norbi.

Tuż przed 19:40 pojawiła się gwiazda prosto z Polski - Norbi oraz zespół Coolers. Praktyka czyni mistrza. Właśnie to pokazał w pełnej krasie Norbi. Chłopaki rozpalili do ognia publiczność, która bisowała i śpiewała razem z nimi. Do tego stopnia, że wkładano pieniądze do puszki na rzecz orkiestry za każdą dodatkową piosenkę. 20 lat na scenie to jednak szmat czasu. Widać było, że z niesamowitą łatwością porwał on wszystkich do wspólnej zabawy. Publiczność podskakiwała, klaskała, śpiewała razem z gwiazdą. Jako redakcja i i sponsor wspaniale się bawiliśmy, ale największą nagrodą dla organizatorów było to wypisane uczucie szczęścia na twarzach Polaków odwiedzających Dom Polski oraz pełne ciepła i pochwały podziękowania na facebookowej stronie Sztabu. Takie same podziękowania na stronę Radia Bedford przysłał Norbi z chłopakami z zespołu Coolers i Skiba. Z ich zapewnień chętnie zagrają za free w przyszłym roku razem z Big Cyc i Czarno-Czarnymi. Cóż więc znaczą monety wrzucane do puszek w porównaniu z radością łączącą nasz naród, ze szczęściem, że pomimo tak wielkiej odległości dzielącej nas od naszych domów możemy się czuć w Bedford jak u siebie, bez kompleksów i poczucia wyobcowania.

Do późnych godzin nocnych Dom Polski rozbrzmiewał radością. Serdeczna i rodzinna atmosfera trwała do samego końca imprezy, czyli późnych godzin nocnych. Mimo zaangażowania takiej masy ludzi, mimo tego, że spożywano znaczne ilości alkoholu, nie odnotowano ŻADNEGO incydentu zmuszającego do wezwania Policji, ba, nie było nawet potrzeby, byśmy samodzielnie musieli rozwiązywać jakiekolwiek problemy i zgrzyty wśród nas samych. Tym razem Polska pokazała, że potrafi się zjednoczyć i bawić razem. Niedziela 11-go stycznia 2015 roku przejdzie zapewne do historii naszego miasta. Opowiadać będą o tym dniu dziadkowie swoim wnukom, tak jak to uczynił pan Marszałek wspominając czasy II Wojny Światowej i bitwy o ówczesną Anglię. Kątem oka było widać, że poruszył on nasze serca, bo nie u jednej osoby było widać łezkę w oku.

Firma kateringowa ofiarująca jedzenie na ten dzień ,,Spiżarnia u Damiana" na koniec rozdała posiłki ludziom bezdomnym. Nic nie mogło się zmarnować.

Redakcja Tygodnika Bedfordshire oraz Radia Bedford pragnie niniejszym złożyć serdeczne podziękowania Sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w tym w szczególności panu Adamowi Dziubie, wirtuozowi oracji Andrzejowi Gąsienicy, Krzysztofowi Piotrowskiemu, Wioletcie Wysockiej, Piotrowi Tkaczykowi, Emirowi Ramic, Dorocie Schwalk , dziewczynom obsługującym bar ,kierowcom naszych gwiazd i całej rzeszy nie wymienionych za zaangażowanie i wkład w organizację imprezy. Pokazali oni niesamowitą klasę sprostawszy kolejno wyłaniającym się problemom i stworzyli coś, o czym jeszcze długo kronikarze wspominać będą.

Warto było wyłożyć pieniądze na tak szczytny cel, pomimo, że wiele osób zło-wróżyło tej imprezie.

Dziękujemy także Domowi Polskiemu za powrót do życia i spełnienie swojej funkcji społecznej. W kuluarach podobno trwają rozmowy, by we współpracy z mediami, czyli Radiem Bedford oraz Tygodnikiem Bedfordshire tego typu imprezy odbywały się cyklicznie, nie rzadziej niż raz w miesiącu. Czytajcie więc nasz Tygodnik, słuchajcie Radia Bedford, bo przegapienie następnej imprezy może być dla Was bolesną stratą.

Podziękowania dla naszych patronów medialnych, sponsorów i ludzi czynnie zaangażowanych , których listę przedstawiamy:

DelicatessenBestPol, Runforfun Birthdayparties, TianDe Bedford, Matrial Arts, Transporter Bezpieczne Paczki.Elk., terapeuta Mariola Ciesielska, Spiżarnia u Damiana, Patryk Tarchała, Nasz Sklep-MK , Polski Salon Fryzjersko-kosmetyczny Euphoria, kosmetyczka Mariola Kowalska, Fryzjerstwo damsko-męskie Anna Kahanek, Garloch Art Tattoo, Cristal Cave Clinik, Marek Jamroz photography, Sklep ,,Maja”-Kempston, Magazyn Lokalny Luton, wLuton.net -Robert Szydłowski , Izabela Adasik-Foto, PBIC, David QP Electronics, Dom Polski Bedford, Kasztelan Polish Shop, Kubuś –Shop, White Eagles P.F.C, PLCA -Bedford, PBIC, Bar Pychotka, Crystal Cave Clinic Fryzjer Stylista Mirosław Główczyk, Milena Polish Restaurant, Krasowski Andrzej, Katarzyna Walusiak , Sklep Wisła, Saladmaster, IzabelaPhoto, Tygodnik Bedfordshire, Radio Bedford, dzieci z Polskiej Szkoły im. Jana Pawła II, Nikolka izespół Promethidion , gwiazdy karaoke-Bartek, Ania i Wiola, zespół sportowy White Eagles, zespół Arpeggio, Kowal, Skiba, Norbi Coolers, Marcin Łuczak,Tadeusz Sieniuć, Gajosz Najlepsze Imprezy, Londynek.net.

Wielkie dzięki dla wolontariuszy . Rozliczenia puszek w toku. Na dzień 14.01.2015 zbiórka pieniędzy tylko do Waszych puszek (nie są to jeszcze wszystkie puszki, ponieważ kilka osób ich jeszcze nie zwróciło) przyniosła kwotę 4.367.06 funtów oraz 22,08 euro, 186zł 90 gr. !szyling i 2 kuny.
Czekamy jeszcze na pieniądze z aukcji oraz z e-baya. Każdy wolontariusz na spotkaniu podsumowującym otrzyma certyfikat ze swojej puszki z zebraną kwotą....cierpliwości .

Jeśli chcecie zobaczyć więcej zapraszamy na nasz profil sztabowy www.facebook.com/wielkaorkiestrabedford lub stronę www.facebook.com/polskieradiobedford

 

Lista wolontariuszy w/g numerów sztabowych :

Butkiewicz Katarzyna, Maciej Franciszków, Mirosław Główczyk, Marek Jamroz, Magdalena Kowalska, Tomasz Kowalski, Dominika Kozłowska, Marcin Ptak, Zuzanna Lobuzińska, Edyta Malochwiej, Jakub Mikołajczyk, Anna Morusiewicz, Łukasz Pieczonka, Dominika Raczek, Dorota Schwalk, Beata Siemieniuk, Jadwiga Szczebak, Gabriela Tarchała, Sonia Tkaczyk, Sara Tkaczyk, Piotr Tkaczyk, Wioletta Wysocka, Anna Sikorska, Małgorzata Baryła, Patrycja Cieślik, Filip Dziuba, Przemysław Kijo, Paulina Kijo, Julia Kijo, Andrzej Gąsienica, Kamila Lauryn Hołdyńska, Marcin Łuczak, Mariusz Mijał, Katarzyna Piechowiak, Łukasz Pilarczyk, Anna Piszczatowska, Róża Sikorska, Zuzanna Labuzińska, Laura Sikorska, Diana Skocz, Paulina Badowska, Monika Dziuba, Stefania Dziuba, Adam Dziuba, Dorota Hruszczak, Natalia Molczan, Leszek Pankowski, Seweryn Krzysztof Piotrowski, Marcin Wątroba, Zuzanna Stramska, Julia Stramska, Przemysław Stramski, Adam Drzewiecki, Emilia Drzewiecka, Zuzia Drzewiecka.

Siema!!!

Fot Marek Jamroz, Dagi

Wioletta Wysocka – Radio Bedford, David Schwalk -Tygodnik Bedfordshire.

12-01-2015 schwalk

 

Skiba na okładce tygodnika i poza nią Najmłodsza wolontariuszka Tygodnik kocha Norbiego, Norbi kocha Tygodnik Gabinet refleksjologa był zajęty cały czas Norbi porwał wszystkich Na wejściu witała nas wata cukrowa i specjalne wydanie Tygodnika Zebro sporą ilość gotówki Nasi wolontariusze i organizatorzy
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.
Reklama QP
Zareklamuj się u nas!
Teksty na zamówienie
Buddyjski symbol szczęścia