Klub książki w Szkole Polskiej im. Jana Pawła II

Inwestycja w budowanie bliskich relacji z własnym dzieckiem jest najlepszą gwarancją na uchronienie go przed niebezpieczeństwami związanymi z negatywnymi wpływami środowiska społecznego. Mamy nadzieję, że czytanie książek stanie się jednym ze sposobow na pogłębianie tych relacji.

 

 Więcej informacji:  Najnowsze newsy

Szkoła Polska im. Jana Pawła II, zainspirowana ogólnopolską akcją Cała Polska Czyta Dzieciom” oraz klubami ksiażki prowadzonymi przez szkoły angielskie, postanowiła rozpocząć podobną działaność. Dzieci będą otrzymywały ksiażeczki, którymi po dwóch tygodniach będą wymieniać sie z innymi uczniami. Ma to zachęcić nie tylko dzieci do rozwijania umiejetności czytania w j. polskim, ale również rodziców do tego, aby wpajali swoim pociechom radość z lektury i nauki.

Czytanie ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, nawet tego bedącego jeszcze w brzuchu mamy! Pomaga rozwijać wyobraźnię oraz znacznie ułatwia posługiwanie sie jezykiem. Nie każdy rodzic ma dostęp do ksiażek dla dzieci w jezyku polskim, a my chcemy to zmienić. Zachecamy zatem do oddawania zbędnych ksiażeczek na rzecz naszej szkoły” – mowi Lidia Białkowska, nauczycielka ze Szkoly Jana Pawła II.

Klub ksiażki w szkole sobotniej zapoczatkowuje ambitny plan powstania przyszkolnej biblioteki, z której bedą w przyszlosci mogli korzystac nie tylko jej uczniowe. Mamy nadzieję, że wspólne z rodzicami czytanie wykształci u naszych milusińskich pozytywny nawyk czytelniczy. Zachęcamy do głośnego czytania, które przynosi dziecku wiele korzyści na każdym etapie jego rozwoju. Pamiętajmy, że czytanie stymuluje rozwój intelektualny, przyspiesza rozwój mowy, rozwija umiejętności komunikacyjne, rozbudowuje pamięć dziecka, pobudza do kreatywności, tworzenia rzeczywistości poprzez słowa i różne pomysły działań - dziecko samo kreuje swoje zabawy na podstawie tego, co czyta. Tylko czytanie umożliwia wejście w historie jakie mają bohaterowie książek i głębokie przeżywanie. Oglądając bajkę dziecko jest odbiorcą gotowego zestawu skojarzeń i estetycznych wyobrażeń. Może na nie reagować, ale nie ma szansy ich współtworzyć. Czytanie umacnia również więzi między rodzicami i dziećmi co przynosi zarówno korzyści natychmiastowe jak i procentuje na przyszłość.

 

Lidia Białkowska i Dorota Schwalk

12-01-2015

 
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.
Reklama QP
Zareklamuj się u nas!
Teksty na zamówienie
Buddyjski symbol szczęścia