Referendum w sprawie Policji

 

Niewielu wie, że wraz z niezwykle istotnymi wyborami władz samorządu lokalnego w dniu 7 maja 2015 roku przeprowadzone zostanie referendum dotyczące zmian w Policji hrabstwa Bedfordshire. Głosujący odpowiedzą na wezwanie Funkcjonariuszy o utworzenie dodatkowych 100 etatów. Niestety będzie się to wiązać z niewielką podwyżką Council Tax.

 

 

 Więcej informacji:  Najnowsze newsy

 

Doniesienia lokalnych magazynów nie pozostawiają złudzeń – w Bedfordshire nie jest bezpiecznie. Pomimo ogólnie dobrych danych statystycznych nasi mundurowi nadal nie nadążają ze zwalczaniem krzewiącej się przestępczości.

Według oficerów powodem koncentrowania się ostatnimi czasy na dochodzeniach poważniejszych i zaniedbań w przestrzeni przestępstw mniej poważnych są stałe braki personalne, które towarzyszą Policji hrabstwa już od kilku lat. Pomimo przyjęcia nowych kadetów, które nastąpiło w zeszłym roku, ogrom obowiązków wymusza dalsze powiększenie puli stróży prawa. Niestety obecny budżet nie dość, że odstrasza potencjalnych kandydatów wysokością pensji, to na dodatek osiągnął limit stanowisk. Aby temu zaradzić wystosowany został wniosek naczelnika Policji do rajców hrabstwa o zwiększenie liczby etatów.

W nadchodzącym referendum zagłosujemy na zwiększenie podatku na Policję o 15,8%. Urząd miasta wychodząc naprzeciw polskiej społeczności przygotował ulotkę informacyjną także w języku polskim. Można się z nią zapoznać tutaj.

 

29-03-2015 schwalk

 
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.
Reklama QP
Zareklamuj się u nas!
Teksty na zamówienie
Buddyjski symbol szczęścia