Klub oratorski zawita do Bedford

Toastmasters to organizacja zrzeszająca setki tysięcy ludzi pragnących nauczyć się przemawiania publicznego. Siatka oddziałów Toastmasters oplata szczelnie cały glob. W każdym większym polskim mieście działają krasomówcy tego klubu, jednak po polsku w Wielkiej Brytanii wygłaszają mowy jedynie członkowie Polish Your Polish.

 

 

 Więcej informacji:  Najnowsze newsy

Każdy chcący poprawić swoje zdolności interpersonalne, nabrać pewności siebie, pozbyć się stresu związanego z występowaniem publicznym może zapisać się do klubu Mistrzów Toastu. Ci, którzy chcą szlifować język polski mogą to robić w londyńskim oddziale Polish Your Polish (gra słów: poleruj swój język polski). Spotkania krasomówców odbywają się co drugi i czwarty wtorek miesiąca w Ognisku Polskim w Londynie. Jest to jedyny klub polskojęzyczny w Wielkiej Brytanii.

Wystąpienie przed publicznością i swobodne wygłoszenie przemówienia nie jest rzeczą prostą. Każdy kto był zmuszony - potwierdzi. Z umiejętnością przemawiania ludzie się nie rodzą, ową się nabywa w trakcie szkoleń i kursów, niebagatelna jest też praktyka. W klubie członkowie przygotowują swoje wystąpienia na dowolny temat i podczas spotkania prezentują. Następnie recenzent publicznie wypowiada się o naszej oracji rekomendując poprawki i doceniając postępy. Każdy z publiczności na specjalnym odcinku również zostawia swoją opinię, dzięki temu mówca ma dobry wgląd w odbiór publiczności. Na życzenie prelekcja może zostać nagrana i mówca zobaczy ją później od strony audytorium.

Dla potrzeb społecznego Radia Bedford redaktorzy czynnie prowadzący programy uczestniczą w spotkaniach londyńskiego klubu od dwóch już ponad lat. Owocuje to niewątpliwie wzrastającym poziomem naszych audycji, ale także ustawicznym nabywaniem pewności siebie przez krasomówców. Poszerzamy zarówno nasze słownictwo i retorykę, uczymy się operować ciałem, intonacji, próbujemy zjednać naszej mowie publiczność. Samorozwój w Toastmasters implikuje także bardzo pozytywny wpływ na nasze życie osobiste. Otwieramy się do ludzi, łatwiej nawiązujemy kontakty, swobodniejsza interakcja z nieznajomymi osobami powoduje nawiązywanie coraz to nowszych i ciekawszych znajomości i przyjaźni.

Za namową redaktorów Radia Bedford – Dawida i Andrzeja 13-go września 2015 roku o godzinie 17:00 w Domu Polskim przy Ashburnham Road odbędzie się przykładowe spotkanie klubu. Możecie zobaczyć na żywo jak taka impreza wygląda, możecie poznać wybitnie interesujących ludzi, którzy specjalnie dla Polonii hrabstwa Bedfordshire przyjadą do nas z Londynu, usłyszycie jak dużo można zyskać inwestując czas w swój erystyczny warsztat.

Wstęp na spotkanie w Domu Polskim jest bezpłatny, po części oficjalnej Andrzej Gajosz obiecał otworzyć bar, będziemy więc w przyjacielskiej atmosferze mogli prowadzić dalsze dyskusje na temat zasłyszanych ciekawostek aż do późnych godzin nocnych. Jak zwykle w Domu Polskim spodziewamy się miłej rodzinnej atmosfery, przyjacielskiego śmiechu i radosnej zabawy.

 

13-08-2015 schwalk

 
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.
Reklama QP
Zareklamuj się u nas!
Teksty na zamówienie
Buddyjski symbol szczęścia