Anty-polskie wystąpienia

Jeżeli śledzicie brytyjskie media lub nasze rodzime portale internetowe podające aktualne wiadomości z Wielkiej Wyspy, to niewątpliwie zauważyliście coraz częstsze doniesienia o mniejszych lub większych tragediach spotykających co pewien czas naszych rodaków, których podłożem są działania anty-polskie lub reperkusje na tle nacjonalistycznym.

Mikołajki QPCO

Stowarzyszenie Queens Park Community Orchard zaprasza wszystkich na Mikołajki, które odbędą się na parkingu obok Tesco Express na Queens Parku. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00 8-go grudnia.

Muzeum Historii Naturalnej w Londynie

Sir Hans Sloane, żyjący w latach 1660-1753 brytyjski fizyk i kolekcjoner przekazał swój zbiór za niewielką odpłatnością Narodowi Brytyjskiemu. Rząd przyjął prezent konstytuując powstanie British Museum. Różne były koleje losu owych zbiorów. Początkowo część z nich przypadkowo utracono, część sprzedano, część, nie doceniając wartości, spalono w muzealnych piwnicach. Z biegiem czasu świadomość kustoszy ewoluowała i eksponaty zostały ponownie pozyskane. Dzisiaj kolekcja rozrosła się już do 70 mln okazów, a wydzielone z British Museum Muzeum Historii Naturalnej stanowi odrębną placówkę.

British Museum

Brytyjczycy mają specyficzny sposób bycia, cechuje ich niezwykłe poczucie dumy, wykazują niemal komiczną grzeczność i kulturę. Zachowanie to ma jednak swoje korzenie. Dawny imperializm, rodzina królewska, zachowany system szlachecki. System opieki socjalnej, NHS i... Brutish Museum – najlepiej wyposażone i najtłumniej odwiedzane muzeum świata.

POLSKA NOC KABARETOWA

Po raz pierwszy na Wyspach Paranienormalni, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki oraz Katarzyna Pakosińska już w grudniu wystąpią na jednej kabaretowej scenie

Okiem komputerowca: Zakup sprzętu

Poprzednio przyglądaliśmy się dbaniu o kondycję fizyczną i psychiczną komputera. Wiecie już jak go wyczyścić z kurzu i ze śmieci programowych. Teraz przyszła pora na kilka wskazówek dotyczących zakupu sprzętu, czy to nowego, czy używanego.

Reklama QP
Zareklamuj się u nas!
Teksty na zamówienie
Buddyjski symbol szczęścia