Ogłoszenie

"Queens Park Neighborhood Children Centrum" prowadzi szereg kursów i szkoleń, które jest skierowany do osób z małymi dziećmi.

Polacy na wybory w UK

 

Jesteśmy niewątpliwie najliczniejszymi emigrantami - mieszkańcami Wielkiej Wyspy. Nasza obecność w UK przestała być niezauważalna.
To, że tak jest ma swoje plusy i minusy. W mediach niemal nieustannie mówi się o Polakach, którzy stanowią tutaj najliczniejszy człon klasy robotniczej. Mówi się  o zagrożeniach związanych z naszym przyjazdem na wyspę i o teoretycznym zabieraniu pracy rodowitym mieszkańcom wysp.

 

Klub Polski w Bedford

Nasze miasto jest jednym z niewielu w Wielkiej Brytanii, które posiada kilka ognisk polonijnych. Zawdzięczamy to tzw. 'Starej Polonii', która osiadła na Wyspach po wojnie. Przy Bedford leży baza RAF, w której służyło wielu Polaków. Arkady Fiedler opisał ich heroizm w słynnym 'Dywizjonie 303'. Obecnie odchodzą już ostatni bohaterowie owego pokolenia, ale ich dzieci na ile mogą dbają o centra polonijne jak o pomniki własnej historii . Dzisiaj opiszemy więc Klub Polski w Bedford.

Bedford oczyma czytelnika

Do redakcji Tygodnika wpłynął bardzo miły list od czytelnika. Oprócz pochwał dla redakcji pan Artur Krawczyński napisał krótki tekst prezentujący nowo przybyłym imigrantom z Polski to cudowne miasto, w którym przyszło nam żyć. Wydrukujemy go w 7-mym numerze tygodnika Bedfordshire.

Woburn Safari Park

Nie ma podobno nic piękniejszego jak zachód słońca na afrykańskich sawannach, gdzie żyrafy żegnają dzień głęboko się kłaniając, gdzie słonie trąbami sięgają uciekających promieni światła, gdzie mruczenie lwa zapowiada rozpoczęcie nocnych łowów. Podróż na Czarny Ląd kosztuje jednak bajońskie sumy, wstęp do Woburn Safari Park to zaledwie kilkadziesiąt funtów.

Polska Noc Kabaretowa 2014

Dnia 7-go grudnia ekipa Radio Bedford po raz kolejny wybrała się do Londynu. Celem wyjazdu była tym razem Polska Noc Kabaretowa 2014, impreza zorganizowana w sali koncertowej Troxy.

 

Reklama QP
Zareklamuj się u nas!
Teksty na zamówienie
Buddyjski symbol szczęścia