Polish Design Fair – Spring Edition 2015

Polish Design Fair to impreza, której celem jest promocja i popularyzacja polskiego designu wśród różnorodnej publiczności na Wyspach. To projekt łączący część targową z warsztatami i prezentacjami dotyczącymi szeroko pojętego designu.Na targach będzie można nie tylko kupić i sprzedać rzeczy wykonane przez polonijnych projektantów, ale też zobaczyć wystawy poświęcone polskim dokonaniom w dziedzinie designu i wziąć udział w ciekawych warsztatach. Nie zapomnimy też o dzieciach! A wszystko to w nastroju zbliżającej się wiosny i Wielkanocy.

Art & Craft - Pop-up cards

Art & Craft - Pop-up cards

Polish123create I The Hub zaprasza dzieci w wieku 7 - 15 lat na warsztaty w okresie ferii zimowych.
Poniedziałek 16 luty 2015 od 11:00 do 14:00.
Środa 18 luty 2015 od 13:00 do 15:00.

Koszt udziału w zajęciach 10 funtów za osobę.

Ilość miejsc ograniczona,  więc dokonaj rezerwacji juz teraz.

Zapasy i informacje:
Tel. 07594831625
123 Midland Road, Bedford MK40 1DE.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 Sztab WOŚP w Bedford jako jeden z 49 sztabów zagranicznych rozpoczął swój Wielki Finał od godzin porannych. XXIII Finał WOŚP grał „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”. Nasi wolontariusze byli widoczni we wszystkich dzielnicach Bedford i okolic. Czerwone serduszka stały się akcentem miasta. Od serduszek zrobiło się szkarłatnie. Na ten jeden dzień Bedford zamieniło się w Bedfordzice, miasto w którym rządzą Polacy. Oj, działo się, działo... zarówno w świecie realnym jak i w wirtualnym.  

Oświadczenie redakcji Tygodnika

Redakcja Tygodnika Bedfordshire oraz Radia Bedford łączy się w bólu z rodzinami ofiar zamachu na pracowników gazety "Charlie Hebdo" we Francji. Oświadczamy też, że solidaryzujemy się z mediami, które nie pozwolą się zastraszyć tak zwierzęcymi zachowaniami islamskich radykalistów. Wolność słowa i wyrażania własnych poglądów jest osiągnięciem cywilizacyjnym, o które ludzkość walczy od tysięcy już lat. Świadczy o rozwiniętych potrzebach samostanowienia, wybierania spośród wielu możliwych opcji oraz krytyki tego, co złe. Mamy także nadzieję, że niezwykle liczne społeczeństwo religii Islamu zamieszkujące Bedfordshire będzie w aktywny sposób walczyć wewnątrz własnych struktur o wykluczenie podobnych zachowań i publiczne i jawne piętnowanie ich. Jako wolni ludzie nie pozwolimy się zastraszyć, nie damy rzucić na kolana tylko dlatego, że ktoś wyznaje inne prawdy religijne! Apelujemy więc do wszystkich o zaprzestanie aktów przemocy, które nie licują absolutnie z człowieczeństwem, a są jedynie dowodem całkowitego zezwierzęcenia...

Historia Bedford

Może zabrzmi to nieprawdopodobnie, dla nas którzy przywykliśmy myśleć o Bedford jako o niewielkim przemysłowym mieście, lecz w przeszłości Bedford było ważnym i jednym z bardziej liczących się ośrodków południowej Anglii. W szczególności w okresie średniowiecza, które było szczytem rozkwitu Bedford. Niewiele namacalnych świadectw tej dawnej świetności można co prawda wciąż zobaczyć na ulicach naszego miasta, postaramy się jednak nie zanudzać Was datami i wskazać miejsca warte odwiedzenia.

Reklama QP
Zareklamuj się u nas!
Teksty na zamówienie
Buddyjski symbol szczęścia