PRL Live Music Festival

Festiwal organizowany po raz kolejny przez Radio PRL oraz tygodnik Cooltura  okazał się  niesamowitym sukcesem zarówno promocyjnym, medialnym, jak i zapewne kasowym, gdyż sala Shepherd's Bush Empire wypełniona była po brzegi. Dzięki uprzejmości kolegów ze stacji PRL również mogliśmy brać udział w tym wydarzeniu.

W cyklu ciekawe miejsca: Xscape

Wielka Brytania to niewątpliwie zabytkowe budowle, ciekawa historia i zaskakujące krajobrazy. Wielka Brytania to jednak także nowoczesna infrastruktura parków rozrywki i wypoczynku. Możemy oczywiście wolnej niedzieli wybrać się do Londynu, Brystolu, czy Nottingham, możemy jednak także odwiedzić jedno z najmłodszych miast w UK. Tuż za miedzą bowiem, 16 mil od Bedford, leży Milton Keynes.

Czy wiesz że...

Nazwa miasta Bedford pochodzi najprawdopodobniej od saskiego wodza Beda oraz brodu ('ford') przez rzekę Great Ouse. We wczesnym średniowieczu Bedford było miastem targowym dla okolicznych gospodarstw rolnych. W roku 796. pochowano tutaj anglosaskiego króla Offa. W roku pańskim 886. Bedford stało się miastem granicznym oddzielając Wessex od Danelagh.

 

 

PROJEKT WSPARCIA ZAWODOWEGO DLA OSÓB NIEZATRUDNIONYCH

Ośrodek Integracji Polsko Brytyjskiej korzystając z pomocy Bedford Borough  & Central Bedfordshire Council oraz środków z Funduszu Socjalnego Uni Europejskiej realizuje kolejny projekt przeznaczony dla ludności napływowej, która potrzebuje pomocy w znalezieniu zatrudnienia w Wielkiej Brytanii.

Londyński Kabareton 2014

Życie na obczyźnie do łatwych nie należy. Często nie mamy kontaktu z językiem polskim, z polską sztuką, polską kulturą. Na szczęście żyjąc w Anglii mamy pieniądze, atrybut doceniany przez polskie gwiazdy sceny, polskich celebrytów. Dzięki temu coraz częściej w naszym nowym kraju odbywają się imprezy pozwalające zapomnieć o mankamentach emigracji.

Chcesz zostać Lordem, albo Lady?

Do niedawna, aby dostać tytuł szlachecki albo należało się wykazać niezwykłymi zasługami, albo szlachetnie się urodzić. Niebawem nadarzy się okazją dla mniej bohaterskich i niżej urodzonych – publiczną sprzedaż tytułu przeprowadzi londyński dom aukcyjny. Cena wywoławcza to tylko 7'750 funtów. Pod młotek idzie lordowski tytuł dworu Sewell, leżącego w bliskim sąsiedztwie Dunstable.

Reklama QP
Zareklamuj się u nas!
Teksty na zamówienie
Buddyjski symbol szczęścia