Noworoczna przygoda

Życie w zakonie choć do najlżejszych nie należy, przekształca się z biegiem czasu w monotonny rytuał. Ów rytuał jest bardzo pozytywnym czynnikiem na ścieżce Dharmy. Pozwala się wyłączyć, zresetować i odkryć prawdziwe wartości. Wpada się jednak także tutaj w strefę komfortu, z której ciężko wyjść.

 

 

Poszukiwani listem gończym

Jeśli wyjechałeś za granicę, a ktoś podał cię za świadka w sprawie, może już być za tobą wydany list gończy. Obecnie baza osób poszukiwanych przez polską policję zawiera ponad 23 tysiące wpisów. Sprawdź, czy cię na niej nie ma! Zanim zrobią to finkcjonariusze na lotnisku!

Ojcostwo

Bardzo trudno ustalić jaki odsetek dzieci nie jest wychowywana przez biologicznego ojca. Szacunki badaczy są bardzo rozbieżne, od jednego procenta, do nawet trzydziestu.

 

Kurs Vipassany

Zapisując się na pięciodniowy kurs vipassany, wiedziałem, że będę intensywnie medytował. Jednak nie medytacja okazała się celem szkolenia. Kurs wydobył dla mnie istotę mnichostwa.

 

Nacjonalizm

Posługując się terminami takimi, jak nacjonalizm, patriotyzm, rasizm, faszyzm czy ksenofobia, wiele osób nie zna ich faktycznych znaczeń. Nadawanie własnego znaczenia, bez definiowania, doprowadza do olbrzymich nieporozumień. Należy więc sprawę terminologii uporządkować.

 

Reklama QP
Zareklamuj się u nas!
Teksty na zamówienie
Buddyjski symbol szczęścia