Skonfiskowano 70 000 papierosów

Funkcjonariusze z zespołu Standards Trading Council z Bedford Borough, wspierani przez policję Bedfordshire, przeprowadzili operację poszukiwania nielegalnego tytoniu i podrabianego alkoholu, koncentrując się na kilku podejrzanych sklepach w obszarach Midland Road i Ford End Road w Bedford.

 

Airlander 10, duma Bedford, dokonał żywota.

Wielomilionowy projekt, nad którym od wielu lat pracowali inżynierowie w Cardington, uległ wypadkowi. Choć zarządzający projektem pracownicy Hybrid Air Vehicles zarzekają się, że sterowiec jeszcze kiedyś wzbije się w powietrze, obecnie jest jedynie stertą złomu.

 

Imigrantki w Wielkiej Brytanii, w tym Polki, są szczególnie narażone na przemoc domową

Do 10 grudnia na Wyspach Brytyjskich trwa kampania „Przemoc to nie tylko”. Przedstawicielki Polish Women Support Network były obecne na oficjalnym otwarciu 16-dniowej Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć w szkockim sądzie okręgowym – Edinburgh Sheriff Court 25 listopada. Wczoraj akcja ruszyła w Aberdeen, a w inauguracji wzięła udział Adrianna Sosnowska z polskiej grupy wsparcia Kołowrotek.

 

Przemoc domowa to nie tylko…

Mam na imię Katarzyna. Przez 6,5 roku byłam ofiarą przemocy domowej. Od 2 lat, 4 miesięcy i 4 dni jestem wolna i bezpieczna” – to początek historii, którą Polka mieszkająca w Wielkiej Brytanii odważyła się podzielić.

 

Reklama QP
Zareklamuj się u nas!
Teksty na zamówienie
Buddyjski symbol szczęścia