W tym tygodniu w UK zimniej, niż na Islandii

Wielką Brytanię czeka wietrzny weekend, z ujemnymi temperaturami i opadami śniegu. Polarny wiatr na Północy oraz Szkocji ochłodzi powietrze nawet do -4C, niewykluczone są także opady śniegu. W środkowej i południowej Anglii temperatura będzie bliska zera.

 

 

 Więcej informacji:  Najnowsze newsy

Mroźne podmuchy z północy oraz chmury deszczowe dotrą na zachód kraju już w sobotę. W niedzielę porywisty wiatr o sile wichury może dać się odczuć wyjątkowo nieprzyjemnie chłodno. Szczególnie na obszarach płaskich i odsłoniętych.

Deszcze zaczną się na zachodzie kraju, ale najintensywniejsze opady i najczęstsze mieć będą miejsce północy i zachodzie. Na południu i w centrum powinno jednak pozostać sucho.

Śnieg powinien zacząć padać w Szkocji już w sobotę, ale najniższe temperatury poczujemy dopiero w niedzielę. Wówczas także wiatr się wzmocni.

Aura pozostanie chłodna aż do przyszłego tygodnia. Także wiatr w najbliższym czasie będzie silniejszy.

Przygruntowe przymrozki spodziewane są w niedzielę i w poniedziałek. Prognoza w porównaniu z przeciętnymi temperaturami w tym okresie, pokazuje, że temperatura maksymalna będzie niższa zaledwie od 1 do 3 stopni. Jednakże silny wiatr spotęguje wrażenie zimna.

Front niskiego ciśnienia przyniesie ze sobą sporo chmur, które spowodują opady deszczu i mżawki pod koniec tygodnia. Silny wiatr przetoczy się przez Szkocję, ale tam będzie bardziej sucho.

Zimny front z północnego zachodu obniży temperaturę powietrza już w niedzielę, przynosząc ze sobą oprócz ochłodzenia rozpogodzenie.

Są już pierwsze oznaki wzrostu ciśnienia, którego front tworzy się nad Grenlandią. Pod koniec miesiąca może to doprowadzić do ekstremalnych warunków pogodowych w Zjednoczonym Królestwie oraz północno-zachodniej Europie

 

Za MSN News

~schwalk

 

10-11-2017 schwalk

Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.
Reklama QP
Zareklamuj się u nas!
Teksty na zamówienie
Buddyjski symbol szczęścia