Klub literacki przy Domu Polskim w Bedford

 

Czy w naszym mieście jest wystarczająco dużo literatów, by mogli utworzyć koło zainteresowań? Dane się będzie nam o tym przekonać. Zespół redaktorów Radia Bedford oraz Tygodnika powołują właśnie nieformalny klub literacki. Spotkania odbywać się będą w niedzielne popołudnia w barze Domu Polskiego w Bedford.

 

 

 Więcej informacji:  Najnowsze newsy

 

Próba powołania polskojęzycznego klubu Toastmasters zakończyła się niestety fiaskiem. Głównie z powodu konieczności zmobilizowania minimum 20 osób, które poprowadziłyby spotkanie. Jak się okazało ludzi pragnących doskonalić swój warsztat erystyki w Bedford ewidentnie brakuje.

Choć umiejętność prowadzenia swobodnej wypowiedzi nie jest do przecenienia w pracy radiowca, to w życiu codziennym mało kto zauważa przymioty krasomówstwa. Kto chce szkolić się w mowach publicznych nadal może jeździć do Ogniska. Natomiast ze względu na specyfikę pracy dziennikarza umiejętność rzetelnego i interesującego pisania jest kluczowa.

Wśród naszego zespołu redakcyjnego dominują pasjonaci. Są to osoby znajdujące szczęście w tworzeniu treści pisanej. Znamy także wielu literatów, którzy do redakcji się aktywnie nie przyłączyli jednak pisarstwem parają się w bardziej lub mniej profesjonalny sposób. Klub ma na celu wymianę doświadczeń, kontaktów wydawniczych, pomysłów. Koledzy i koleżanki z wiedzą teoretyczną mogą dywagować z praktykami, którzy codziennie przygotowują wiadomości, piszą blogi, opowiadania, czy wręcz książki. Są wśród nas filolodzy, ale także piekarze, czy spawacze. Łączy nas fascynacja słowem pisanym.

Na spotkania klubu mamy zamiar zapraszać uznanych i cenionych literatów. Niech opowiedzą swoją historię dając nam, początkującym, motywację i inspirację. Niechże koneksje utworzone w ciągu ostatnich lat przez Radio Bedford i Tygodnik zaczną procentować, wykorzystajmy zawarte znajomości jako odskocznię w samodoskonaleniu i rozwoju osobistym.

Ze względu na możliwość dynamicznej zmiany miejsca i czasu spotkań prosimy wszystkich zainteresowanych o kontakt z Radiem Bedford, sklepem QP Electronics, lub Tygodnikiem Bedfordshire. Numer telefonu pod którym można zasięgnąć bliższych informacji: 07522883178. Koordynatorem grupy jest redaktor Tygodnika Ewelina Krupa.

 

30-09-2015 schwalk

Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.

Komentarze

  • Jeśli nas zaprosisz do Dunstable część spotkań może się odbyć w Twoim Klubie Polskim. Rozgłoś wśród swojej społeczności ideę kącika literackiego, jeśli okaże się, że w Twoim rejonie jest najwięcej zainteresowanych spotkania przeniesiemy bliżej Ciebie :)
  • Chociaż bardzo podoba mi się inicjatywa zawiązania tej grupy, to ze względu braku czasu, ale także sporej odległości,jaka dzieli mnie od Bedford nie będę uczestniczył aktywnie w działaniu tego podmiotu. Mam nadzieję, że choć kilka razy uda mi się uczestniczyć w Waszych spotkaniach.
    Na wstępie życzę, by grupa powstała, to niestety z polskim zapałem, nie jest to dla mnie oczywiste, że tak się stanie...
Reklama QP
Zareklamuj się u nas!
Teksty na zamówienie
Buddyjski symbol szczęścia