Seria napadów rabunkowych w Bedford

 

Sześć starszych kobiet zostało napadniętych w rejonie dzielnicy Putnoe przez poruszających się na rowerach rabusiów. Wszystkie incydenty miały miejsce na przestrzeni ostatnich kilku dni.

 

 

 Więcej informacji:  Najnowsze newsy

 

Policja Bedfordshire apeluje o informacje ewentualnych świadków serii napaści na starsze kobiety, które miały miejsce w okolicach dzielnicy Putnoe na przestrzeni ostatnich kilku dni. Panie zostały zaatakowane przez poruszających się rowerami mężczyzn i są wstrząśnięte całym zdarzeniem.

Trzy z nich zostały napadnięte we wtorek, 29-go sierpnia 2017 roku. Pierwszy atak miał miejsce

na Banburgh Drive, Putnoe krótko po południu. Następny incydent odnotowano na ulicy Totnes Close, De Parys o godzinie 13:20. Serię zakończyła napaść rabunkowa na ulicy Brunel Road, Newnham, krótko przed godziną 18:30.

Dalsze ataki miały miejsce już dwa dni później, następne trzy panie zostały obrabowane na przestrzeni kilku godzin.

Pierwszy z przypadków zdarzył się około godziny 14:00 na Kenilworth Walk, na Putnoe. Drugi zaledwie dziesięć minut później ten przy Pendennis Road, również na Putnoe, a trzeci przy Newnham Avenue, na Newnham o godzinie 21:15.

W każdej z napaści sprawcy opisywani są przez swoje ofiary jako młodzi mężczyźni, późni nastolatkowie. Poruszają się rowerami. Napadając na kobiety kradną im torebki. Nie unikają przy tym używania przemocy, powodując u kobiet obrażenia ciała.

Prowadzący dochodzenie Inspektor Detektyw Andy Southam powiedział: "Sprawcy bezceremonialnie atakują starsze bezbronne kobiety. Robią to bezczelnie w samym środku dnia. Jesteśmy przekonani, że wszystkie ataki są ze sobą połączone i pracujemy usilnie nad identyfikacją i odnalezieniem odpowiedzialnych osób.”

"Zachęcam każdego, kto mógł być świadkiem któregoś ze zdarzeń do kontaktu z nami. Traktujemy owe napaści jako seryjne i apelujemy o informacje, które pomogą nam złapać przestępców."

Szefowa policji Juliette Everett dodaje: "Rozumiemy, że jest to niepokojąca sytuacja. Uruchomiliśmy dodatkowe rezerwy, aby zajmowały się bezpieczeństwem mieszkańców dzielnicy Putnoe. Jeśli czujesz się zagrożony, bądź potrzebujesz dodatkowych informacji jak się zabezpieczyć przed napaścią, skontaktuj się ze swoim dzielnicowym, bądź współpracownikiem policji. Będziemy zaszczyceni mogąc porozmawiać i pomóc.”

Każda osoba posiadająca informacje pomocne w sprawie proszona jest o kontakt z naszą grupą dochodzeniową w Policji Bedfordshire pod numerem 101. Można także skontaktować się anonimowo z organizacją Crimestoppers wybierając numer 0800 555 111

Info za portalem Bedfordshire on Sunday

~schwalk

 


Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.
Reklama QP
Zareklamuj się u nas!
Teksty na zamówienie
Buddyjski symbol szczęścia