Skonfiskowano 70 000 papierosów

Funkcjonariusze z zespołu Standards Trading Council z Bedford Borough, wspierani przez policję Bedfordshire, przeprowadzili operację poszukiwania nielegalnego tytoniu i podrabianego alkoholu, koncentrując się na kilku podejrzanych sklepach w obszarach Midland Road i Ford End Road w Bedford.

 

 

 Więcej informacji:  Najnowsze newsy

W trzech przeszukanych sklepach stwierdzono duże ilości nielegalnego tytoniu i alkoholu przechowywanego w pojazdach powiązanych z lokalem.

"Nielegalny tytoń" rozumiany jest jako podrabiany lub przemycany zagraniczny tytoń, za który nie uiszczono odpowiednich ceł i podatków i zazwyczaj nie jest zgodny z przepisami brytyjskimi dotyczącymi opakowań. Podrabiane papierosy są szczególnie niebezpieczne, ponieważ użyte składniki pochodzą z nieznanych źródeł i w wielu przypadkach zawierające roślinną niepalną substancję.

Sklepy, które sprzedawały nielegalny tytoń, są obecnie przedmiotem dalszych działań prawnych. Policja hrabstwa Bedfordshire będzie nadal współpracować z Radną Miasta, by zapobiegać sprzedaży nielegalnego i podrobionego alkoholu i tytoniu w naszej gminie.

Radny Colleen Atkins powiedział: "Była to udana operacja partnerska przeprowadzona przez zespół Standards Trading Standards Bedford wspierany przez Bedfordshire Police. Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że nielegalny alkohol i prawdopodobnie niebezpieczne podrobione papierosy zostały usunięte z ulicy. "

Brytyjski sierżant bezpieczeństwa w Bedfordshire, Liam Mitchell, powiedział: "To doskonały przykład partnerstwa i współpracy w wielu agencjach. Naszym priorytetem jest utrzymanie bezpieczeństwa publicznego, którego częścią jest upewnienie się, że klienci wiedzą, co kupują. Produkcja i sprzedaż podrobionych lub nielegalnych wyrobów tytoniowych jest często powiązana z przestępczością zorganizowaną i ściśle współpracujemy z Urzędem, aby zająć zdecydowane stanowisko wobec łamania prawa. Cieszymy się, że pomogliśmy w zabraniu tak ogromnych ilości potencjalnie niebezpiecznych produktów z naszych ulic."

Na podstawie okólnika rozesłanego do mediów przez Bedford Borouhgh Council

~schwalk

 

05-01-2018 schwalk

Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.
Reklama QP
Zareklamuj się u nas!
Teksty na zamówienie
Buddyjski symbol szczęścia