Radni Bedfordshire sugerują odwołanie wizyty Donalda Trumpa

Jak podaje portal Observer, radni hrabstwa Bedfordshire sugerują odwołanie zaproszenia prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. „...He is not welcome” - konkluduje Mohammad Yasin, radny Partii Pracy dla Bedford i Kempston.

 

 

 Więcej informacji:  Najnowsze newsy

Niechęć przedstawicieli samorządu hrabstwa Bedfordshire podsycił tweet prezydenta Trumpa, w którym udostępnił na własnym profilu trzy wpisy Jaydy Fransen, lidera partii Britain First.

Jayda nie jest postacią lubianą w Bedfordshire, ma sądowny zakaz pobytu w Luton, a nasza policja ma na nią szczególne baczenie.

Także dwóch radnych miasta Luton silnie sprzeciwiło się wizycie prezydenta. W wywiadzie dla gazety nazwali Trumpa rasistą i islamofobem. Na swoim profilu Gavin Shuker, radny Luton, dodaje, że z zadowoleniem obserwuje wyniki wyborów, w których skrajna prawica traci na elektoracie.

Choć radni bardzo ostro krytykują politykę donalda Trumpa na swoich profilach społecznościowych, sugerując odwołanie wizyty, zapytani bezpośrednio o oficjalne stanowisko, nabierają wody w usta. Choć personalnie są przeciwnikami Trumpa, oficjalnie nie mają odwagi na sprzeciwienie się jego wizycie.

Dla uspokojenia nastrojów Nadine Dorries skomentowała na swoim profilu, że zaproszenie jest wystosowane do prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki, a nie personalnie do Donalda Trumpa. Ze względu na naród amerykański należy obecnego prezydenta, tak samo jak i jego poprzedników, traktować z należytym szacunkiem i powagą.

 

Na podstawie Leighton Buzzard Observer

~schwalk

 

13-12-2017 schwalk

Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.
Reklama QP
Zareklamuj się u nas!
Teksty na zamówienie
Buddyjski symbol szczęścia