Polonijne centrum wreszcie rusza...

 

Od dawna zarząd Domu Polskiego w Bedford szarpie się z przeciwnościami losu, próbując wskrzesić dawne centrum polonijne. Problemy wydają się być pokonane – zarówno jadłodajnia prowadzona przez Damiana, jak i pub Andrzeja Gajosza otwierają w końcu szeroko swoje podwoje.

 

 

 Więcej informacji:  Najnowsze newsy

Tylko nieliczni wiedzieli do tej pory o malutkim pomieszczeniu na piwnicznym poziomie Domu Polskiego, w którym serwowane są w soboty i niedziele przepyszne polskie obiady. „Spiżarnia Damiana” znana jest w mieście przede wszystkim z wyrobów garmażeryjnych, dostępnych w oferujących polskie produkty sklepach spożywczych. Kupując domowe pierogi w Best-Polu, czy w Naszej Biedronce, kosztujemy de facto płody uzdolnionych rąk Damiana i jego świty. Informacja o możliwości taniego jedzenia tuż przy kuchni Damiana była do tej pory skrzętnie skrywana ze względu na bardzo ograniczoną przestrzeń stołówki. Pokoik przygotowany dla degustatorów jest bowiem ciasny. Przy trzech stolikach miejsce znajdzie maksymalnie 9 osób jednocześnie. Teraz się to zmienia.

Dwa dni temu Polonia ponownie mogła się bawić na sławnych wieczorach karaoke, które w piątki w Domu Polskim organizuje Andrzej Gajosz. Walkę o licencję na alkohol zarząd Domu Polskiego z Urzędem miasta Bedford po wielomiesięcznej batalii bowiem wygrał. Teraz czas na powrót do gry. Już w tej chwili pub w niedziele jest czynny od 11:00 do 23:00. Za dwa tygodnie w tych godzinach funkcjonować będzie 7 dni w tygodniu. W piątki i soboty nawet do 2:00 w nocy. Każdy kto chce zjeść smaczny posiłek będzie mógł to zrobić w pomieszczeniach nad kuchnią, w pomieszczeniach mogących pomieścić nawet setkę osób. Trwają jeszcze prace przygotowawcze w sali po prawej, krawcowa szyje nowe obrusy, elektryk zmienia sposób oświetlenia sali. Odnowieniu ulegnie też fasada Domu Polskiego.

Czy warto pisać o daniach Damiana? Są już tak znane, że obrosły legendą. Bigos, schabowy, zapiekanki, krokiety, gołąbki, pierogi... Chyba każdy je zna z licznych imprez, na których Damian zajmował się kateringiem. Wspomnieć choćby należy o WOŚP-ie, który jest wspierany przez Spiżarnię już po raz któryś z rzędu. Może tylko o koncepcji wydawania posiłków należy nadmienić.

Przewodnią ideą jest świeżość potraw. Przygotowane jest na dany dzień zaledwie jedno menu. Na wypadek, gdyby komuś nie podszedł zestaw do gustu, w pogotowiu czuwać będą pierogi i krokiety z czerwonym barszczykiem. Kuchnia ma być co prawda uboga w wybór, Damian jednak swoją reputacją gwarantuje, że nikt nie poczuje się zawiedziony smakiem. Ta koncepcja gastronomiczna jest dość nowatorska, niebawem okaże się więc, czy trafi w gusta klientów.

Natomiast u góry na gości czekać będzie Andrzej Gajosz z wyśmienicie wyposażonym w trunki z całego świata barem. Już teraz można oglądać w nim polską telewizję. Odbiorników ma niebawem przybyć, a wyświetlane programy mają być podzielone tematycznie. Trzy pomieszczenia, trzy różne kanały. Dla każdego według zainteresowań.

 

Przykładowe ceny w Domu Polskim:

Zestaw obiadowy dla dorosłego kosztujący £6,50

1 danie: kapuśniak

2 danie: Panierowany filet z indyka + frytki + surówka

 

Zestaw dziecięcy za £5,00:

1 danie: kapuśniak

2 danie: domowe nuggety + frytki + surówka

 

Piwo z kija: £2,50

 

Godziny otwarcia pubu: 

Poniedziałek:           11:00 - 23:00

Wtorek:                   11:00 - 23:00

Środa:                     11:00 - 23:00

Czwartek:                11:00 - 23:00

Piątek (karaoke):     11:00 - 2:00 (sobotnia noc)

Sobota (dyskoteka): 11:00 - 2:00 (niedzielna noc)

Niedziela:                11:00 - 23:00

 

Spiżarnia Damiana otwarta w porze obiadowej od 12:00 do 18:00

10-04-2016 schwalk

Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.
Reklama QP
Zareklamuj się u nas!
Teksty na zamówienie
Buddyjski symbol szczęścia