Patrol policyjny rodem z Sci-Fi

 

Planując budżet na lata 2016-18 szef policji hrabstwa Bedford Olly Martins stanął przed herkulesowym zadaniem: zwiększyć liczbę patroli zmniejszając jednocześnie koszty ich utrzymania. Z pomocą przyszła technika.

 

 

 Więcej informacji:  Najnowsze newsy

 

Dzisiejszy policjant przypomina bardziej RoboCopa, niż westernowego szeryfa. Każdy funkcjonariusz jest wyposażony w zestaw komputerowy, który na bieżąco monitoruje i analizuje dane z kamery oraz mikrofonu. Policjant jest też cały czas połączony z centrum  monitoringu, dzięki czemu sytuacja jest oceniana na bieżąco także przez administratorów. Na komendę głosową dostarczane są także dane potrzebne do ocenienia sytuacji i identyfikacji osób.

Technologiczny postęp idzie właśnie jeszcze dalej. Kilka tygodni temu policja Bedfordshire otrzymała pierwsze egzemplarze najnowocześniejszych obecnie dronów. Już podczas akcji poszukiwawczej w hrabstwie Devon drony odniosły pierwsze sukcesy przekonując o swojej skuteczności.

Olly Martins zapewnia, że pierwsza partia latających patroli rozpocznie służbę już za kilka tygodni. Będą one wysyłane na miejsce zgłoszeń jeszcze przed patrolem naziemnym. Drony wyposażone są w analizatory video, kamery podczerwieni, detektory ruchu oraz inne technologie używane obecnie w zaawansowanych systemach bezpieczeństwa. Drony poruszają się niemal bezgłośnie, sterowane są własnym systemem GPS, autonomicznie reagują na czynniki zewnętrzne.

Już niebawem zobaczymy patrole latających samolocików, które w dużej mierze wyręczą patrole piesze. Według ekspertów drony są niesamowicie skuteczne, potrafią w ciągu kilku minut zrobić rekonesans całego miasta, mogą niepostrzeżenie podążać za przestępcą monitorując każdy jego krok. Policjanci traktują nową technologię jako dodatkowe narzędzie pracy. Dzięki dronom mogą w każdej chwili przyjrzeć się sytuacji z lotu ptaka, bądź zajrzeć w miejsca niekoniecznie dla nich dostępne.

Więcej na stronach Bedfordshire on Sunday

 

04-03-2016 schwalk

Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.
Reklama QP
Zareklamuj się u nas!
Teksty na zamówienie
Buddyjski symbol szczęścia