Airlander wyprowadza się z Bedford

Po ponad czterech latach wzlotów i upadków zdecydowano o przeniesieniu Airlandera 10 w nowe miejsce. Zarządcy projektu poinformują redakcję Bedfordshire on Sunday o dokładnym miejscu w przyszłym tygodniu.

 

 

 Więcej informacji:  Najnowsze newsy

Największy na świecie sterowiec podejmie niebawem swój ostatni lot nad bedfordzkim niebem. Ze względu na znaczne ograniczenia w ruchu powietrznym oraz intensywne prace ekip filmowych w sąsiednim hangarze, loty testowe Airlandera są mocno utrudnione. Konstruktorzy są zmuszeni do przeprowadzki. Dywaguje się, że nowe miejsce może leżeć nie tylko poza Bedfordshire, ale i poza Wielką Brytanią.

Długi na 92 metry statek powietrzny został skonstruowany cztery lata temu w Cardington, hangarze, którego historia tworzenia sterowców sięga początków ubiegłego wieku. Budowa gigantycznego zeppelina o napędzie hybrydowym zwrócił na Bedford oczy całego świata. Projekt w międzyczasie bardzo się rozrósł, wokół niego zaangażowanych jest ponad 100 osób.

Obecnie równie duży sukces święci studio filmowe zlokalizowane tuż obok. Przy superprodukcjach, których powstaje coraz więcej, pracuje nawet ponad tysiąc osób dziennie. Zdarza się, że współdzielić muszą halę Airlandera oraz magazynują sprzęt na wspólnym terenie. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, najnowsze wcielenia Batmana oraz inne megaprodukcje realizowane przez studio filmowe Warner Bros czynią dawne lotnisko bardzo „busy”.

Najwyższy czas, by Airlander odwiedził nowe miejsca” - dodaje Tom Grundy, dyrektor operacyjny projektu HAV. -„Sterowiec potrzebuje zdecydowanie więcej lotów. które powinny być dłuższe i dalsze, niż pozwalają na to warunki w Cardington”.

Więcej informacji jak zwykle na portalu Bedfordshire on Sunday.

 

~schwalk

 

07-09-2017 schwalk   Airlander sterowiec

Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.
Reklama QP
Zareklamuj się u nas!
Teksty na zamówienie
Buddyjski symbol szczęścia