79% bogatych robi networking 5 godz. w tygodniu, biednych – 16%.

 

Do takich wniosków doszedł Tom Corley, autor książki „Rich Habits” analizującej zachowania ludzi majętnych. Budowanie relacji jest trzonem niemal każdego sukcesu. Bill Gates i Steve Jobs byli dobrymi znajomi jeszcze w czasach zanim stworzyli Microsoft i Apple.

 

 

 Więcej informacji:  Najnowsze newsy

 

My, Polacy często nie zdajemy sobie sprawy, jak pomocne są znajomości. Wiele się mówi o znajomościach w pejoratywnym znaczeniu, a wykorzystywanie ich do wzbogacania się buduje negatywny wizerunek. Każdy z nas jednak wykorzystuje swoje znajomości. Wiesiek potrafi wszystko pospawać, Klemens to świetny mechanik samochodowy, Dawid naprawia telewizory, Agnieszka zna się na księgowości. Dzięki koleżeństwu z nimi życie staje się dużo prostsze.

W krajach zachodnich zawieranie znajomości i korzystanie z nich wcale nie jest niczym złym. Ba. Każdy uzna osobę ze znajomościami za niezwykle wartościową. Nie tylko można ułatwić sobie życie, ale także dzięki znajomościom nieźle zarobić. Biznesy zbudowane na networkingu, czyli sieci znajomych, świętują swoje sukcesy już od dziesięcioleci. Dużo łatwiej jest zarobkować mając cały wachlarz cennych znajomych.

Ze znajomościami się nie rodzimy. Każdy poświęca swój czas na zdobywanie i pielęgnowanie relacji. Jak dużo na budowanie kontaktów energii przeznaczymy, takim potencjałem dysponować będziemy. Nie należy się więc ograniczać do wygodnego środowiska, lecz zdobywać ciągle nowe możliwości i komitywy oraz pielęgnować te najwartościowsze.

Jedną z opcji spotkania się i poznania ciekawych ludzi będzie piknik charytatywny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę o godzinie 14:00 na łące za Gudwarą na Queens Parku. Przy kiełbasce z grilla, piwku i dobrej muzyce zbierać będziemy fundusze na operację dla naszego kolegi po fachu z Radia Northampton. Marcin choruje na nieuleczalne stwardnienie rozsiane boczne. Nie ma skutecznej terapii na tę śmiertelną chorobę. Prowadzona jest eksperymentalna, ale nie refundowana przez NHS.

Pikniki Radia Bedford chcemy organizować regularnie. Intencją będą zbiórki na podawane przez Was potrzeby, a celem budowanie społeczności i networking. Liczymy nie tylko na Waszą obecność, ale i pomoc w organizacji pikników. Rozpoczynamy także nowy serwis - transmisja live. Imprezę będzie można obejrzeć na żywo na naszym kanale Youtube.

 

06-03-2016 schwalk

Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.
Reklama QP
Zareklamuj się u nas!
Teksty na zamówienie
Buddyjski symbol szczęścia